Redakční tým Počasí & Radar

My žijeme počasím
Header image with sun, lightning, snow and raindrops

Počasí & Radar má unikátní mezinárodní redakční tým, který tvoří především profesionální meteorologové vyškolení v žurnalistice, ale také novináři specializující se na meteorologii. Naše zpravodajství vám denně přináší seriózní informace a analýzy o předpovědi počasí.

Meteorologové Počasí & Radar pracují 24 hodin denně, 365 dní v roce, a informují o všech důležitých událostech o počasí a klimatu doma i ve světě.

Šárka Grondžel

Šárka Grondžel

Šárka vyrůstala v Praze, kde se intenzivně věnovala managementu v oblasti kultury a sociálních médií. Životní cesty ji přivedly do Německa, kde žije s rodinou a od roku 2020 působí ve společnosti WetterOnline jako Country manažerka pro Českou republiku. Úspěšné rozvíjení aplikace Počasí & Radar na českém trhu, jakož i koordinace práce celé redakce patří mezi hlavní náplň její práce. Ráda cestuje, sportuje a tráví čas ve volné přírodě.

Nejoblíbenější počasí

Sluníčko a teploty kolem 25° C, ale i krásně křupající sníh pod nahoma na horách.

Martina Bekešová

Martina Bekešová

Martina pochází ze Spiše - krásného kraje pod Tatrami. Po absolvování vysoké školy začala sbírat pracovní zkušenosti v oblasti marketingu a žurnalistiky v několika bratislavských reklamních agenturách. V současné době je součástí mezinárodního týmu německé společnosti WetterOnline a kromě vedení malého týmu je zodpovědná za úspěch aplikace Počasie & Radar na slovenském trhu. Má ráda hudbu, knihy a běhání venku v přírodě - proto je aplikace počasí jejím každodenním společníkem.

Oblíbené počasí

Sluníčko a teploty kolem 15 °C, ale také vůně deště po letní přeháňce.

Externí spolupráce

Náš český a slovenský redakční tým odborně podporují tito externisté:

Jan Hubač

Jan Hubač

Jan se narodil v těžce zkoušené, ale krásné krajině pod Krušnými horami. Již od mala ho fascinovaly všechny projevy počasí, jak nevšední tak i ty všední. Vždycky vlastnil soukromou meteostanici, aby si mohl sám nejrůznější projevy počasí zaznamenávat, měřit a následně si zpracovávat vlastní statistiky. Jan vystudoval chemii a hydrochemii na VŠCHT v Praze. Jeho vášeň pro počasí a šíření povědomí o všech projevech počasí ho zavedly blíže k WetterOnline, kde se jako externista podílí na tvorbě každodenního redakčního obsahu aplikace Počasí & Radar.

Nejoblíbenější počasí

Kolem 16 °C, proměnlivá oblačnost a vydatné přeháňky.

Miloslav Roháček

Miloslav Roháček

Miloslav se narodil v rovinaté oblasti středních Čech. Dlouhou dobu se věnuje meteorologii jako lovec bouří a pozorovatel. Během let samostudia a prací na vlastním výzkumu, zabývajícím se bouřkami a přeháňkami, dosáhl dobrých výsledků v podobě obrovské databáze všemožných jevů. V rámci počasí se zaměřuje hlavně na práci s radarovými daty, předpovědí, nowcastingem. Miloslav vystudoval Pedagogické Lyceum v Praze. Již během studií ale tušil, že jeho životní cesta povede mimo školní lavice, vysoko do oblak. Jeho extrémní zápal a dlouholeté zkušenosti ho nakonec zavedly do české redakce WetterOnline (Počasí & Radar), kde se jako externista snaží využívat všechny svoje dovednosti pro tvorbu co nejlepších tématických článků a přesné předpovědi počasí.

Nejoblíbenější počasí

Teploty kolem 25 °C, nestabilní se silnými bouřkami či přeháňkami.

Ján Krempaský

Ján Krempaský

Ján Krempaský se narodil a žije v krásném regionu pod Vysokými Tatrami, a proto není překvapivé, že jej počasí automaticky zajímá už od dětství. Nejprve jen klasickým teploměrem, později již profesionálnějšími meteorologickými stanicemi, měřil a zkoumal počasí kolem sebe. U sebe doma má mnoho sešitů, kde si po dobu 5 let den co den zapisoval každou hodinu aktuální stav počasí. Jelikož je 21. století, i on modernizoval a nyní údaje sbírá automaticky přes internet. Velký počet sešitů tak putoval do archivu ve skříni. Svou zálibu v meteorologii přetavil i do vysokoškolského studia, a tak aktuálně studuje již magisterský stupeň v oboru fyzika a geografie. Společnosti WetterOnline (na Slovensku známé jako Počasie & Radar) poskytuje jako externí spolupracovník informace o počasí nejen v podtatranském regionu, ale i po celém Slovensku.

Nejoblíbenější počasí

Teplé letní noci a v dálce blýskavice.